MERIINOVILLASE FLIISI PESEMINE

MERIINOVILLASE FLIISI PESEMINE

Meriinovillast fliis on imepehme, kohev, soe, hingav ja mõnus naturaalne materjal. Pesu ta tihti ei taha aga kui pesta siis tasub hoolikas olla, et meriinofliis püsiks sama kohev nagu uuena.
Kuigi paljud tootjad lubavad villafliisi masinas pesta siis tegelikult see hea mõte ei ole. Villafliis ei taha tsentrifuugi ega käsitsi väänamist.
Oma lapse meriinofliisist asju olen siiani pesnud villaprogrammiga masinas aga peale pesu ei ole need enam olnud nii kohevad nagu alguses. Kuulsin mingi aeg,et villafliisi ei tohiks ei masinas pesta ega tsentrifuugida sest märja fliisi masinas väntsutamine või käsitsi väänamine pressib selle kohava pinna kokku ja tulemuseks on tunduvalt õhem materjal. Selliselt saab muidugi seda fliisi edasi kasutada aga kõik ju tahaks, et kangas püsiks sama kohev kui alguses.
Niisis oma lapse uut fliisjakki pesin siis seekord nii nagu tegelikult kangale hea on ja tulemus on hoopis teine, jakk on täpselt sama kohev nagu pakist võttes!
Mina toimisin nii:
*Tegin pesuvee kaussi valmis (kasutasin Ulrichi lanoliiniga pesugeeli) ja panin fliisjaki sinna sisse natukeseks seisma.
*Solberdasin siis jakki seal pesuvees nii, et mustus välja saaks aga ei väntsutanud üleliia palju. Plekkidele võib varem plekieemaldajat peale panna.
*Tõstsin jaki lihtsalt dušinurka põrandale, ei väänanud vaid lihtsalt tõstsin kahe käega välja.
*Panin loputusvee ( samuti soe nagu pesuvesi, vill ei taha suuri temperatuuri muutusi) ja tõstsin jaki sinna sisse, solberdasin veidi ja tõstsin lihtsalt välja dušinurka. Loputasin kuskil kaks-kolm korda nii.
*Jätsin jaki dušinurka maha veidikeseks nõrguma.
*Kui kõige suurem vesi väljas, võtsin suurema rätiku, laotasin jaki sinna peale ja keerasin õrnalt jaki selle rätikuga rulli, et vesi sinna rätikusse nõrguks. Tegin nii kahe rätikuga, jakk sai suht kuivaks nii.
*Jätsin jaki pesurestile rätiku peale laotatult kuivama nii, rätiku panin kahekordselt alla selle pärast, et pesuresti traatide jäljed jakile ei jääks.
*Hommikuks oli jakk puhas, kuiv ja sama pehme ja kohev nagu alguses.
Jutt tundub jube keeruline aga tegelikult ei ole nii raske pesta, sama nagu käsitsi pesemine, lihtsalt ei vääna vett välja vaid lased nõrguda. Ühte pikka kandelina on käsitsi tunduvalt keerulisem pesta.
Villafliis ei taha tihedat pesu, seega ei tohiks olla raske vahest selle villafliisi pesemisega natuke rohkem vaeva näha, tulemus on seda väärt!
NB! Riiete nööbid ja lukud on pestes parem kinni hoida, et kuskilt midagi välja ei veniks.
Pildil on jakk peale pesu.